Rok szkolny 2013/2014

LATO, LATO, LATO CZEKA

Pamiątkowe dyplomy odebrali dziś wszyscy podopieczni Żłobka Delfinek. Tym sposobem uczcili zakończenie roku szkolnego. Dyplomy oraz gratulacje wszystkim milusińskim wręczyły ich ukochane panie. Najmłodsi wychowankowie podobnie jak uczniowie innych szkół i placówek oświatowych rozpoczęli wakacje.

   

   

TATA, TATA JEST POTRZEBNY...

Z okazji święta taty maluszki z wielkim zapałem tworzyły od samego rana prześliczne laurki. W ruch poszły kredki i farby. Ojj, jak dobrze, że ciocie nam pomogły :)

Brzdące wszystkim tatusiom życzą wszystkiego co najlepsze!!!

   

   

OLIMPIADA SPORTOWA NA DZIEŃ DZIECKA

W poniedziałek 02 czerwca odbyła się Żłobkowa Olimpiada Sportowa zorganizowana przez grupę Brzdące.

Celem Olimpiady było aktywizowanie dzieci, przekonanie ich do sportu, „zaszczepienie” w nich sportowego ducha rywalizacji w myśl zasady fair play.

Dzieci rywalizowały w przeróżnych konkurencjach sportowych. W żłobku panował prawdziwy duch rywalizacji i wszyscy dobrze się bawili. Rówieśników głośno dopingowali kibice.

Każda drużyna biorąca udział w rywalizacji była zwycięzcą, wszystkie grupy otrzymały. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi sportowcy.

   

   

PODWODNY ŚWIAT

Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci ze środowiskiem wodnym. Nasze maluszki poznały różnorodne zwierzęta żyjące pod wodą. Poprzez wykonanie wspólnej pracy plastycznej brzdące zostały wdrożone do integracji grupy.

   

   

JAKIE ZWIERZĘTA HODUJEMY W DOMU?

Nasze maluszki uczą się tak samo jak dzieci w przedszkolu i szkole, ale żeby zajęcia były ciekawe i interesujące panie wymyślają co róż to coś nowego i nadzwyczajnego! Tym razem "gościem specjalnym" zajęć był chomik, którego przyniosła do żłobka jedna z naszych wychowanek - Maja. Dzięki temu małemu i zwinnemu zwierzątku dzieci nabyły pozytywnego stosunku do zwierząt, a także zostały uwrażliwione na ich potrzeby. Dziękujemy rodzicom Majki za pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałych zajęć!!

   

   

JUŻ PACHNIE U NAS ŚWIĘTAM

Niedługo Wigilia. Maluszki samodzielnie robiły pierniki, tym razem były to pierniki z masy solnej. Ćwiczyły tym samym motorykę małą, przygotowując swoje rączki do precyzyjnych ćwiczeń z plasteliną, które czekają nasze dzieci po Nowym Roku.

   

CO ZNAJDUJE SIĘ NA OBRAZKU

Dzieci brały udział w zajęciach dydaktycznych "Co znajduje się na obrazku?", uczyły się nazw zwierzątek. Z dużym zainteresowaniem oglądały przygotowane przez ciocie obrazki.

   

WIZYTA MIKOŁAJA

W oczekiwaniu na Mikołaja nasze dzieciaczki słuchały bajeczki oraz śpiewały piosenki. Gdy przyszedł do żłobka Mikołaj była współna zabawa. Nasz gość miał dla wszystkich dzieci prezenty.

   

   

URODZINKI

W naszym żłobku odbyły się urodzinki naszego maluszka - Matyldy. Było dmuchanie świeczek, śpiewanie "Sto lat" i składanie życzeń. Był również pyszny tort.

   

CHOINKA

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nasze maluszki dzielnie pomagały w ubieraniu choinki i zakładaniu bombek. Śpiewały również piosenki o Mikołaju.

   

ANDRZEJKI

To był dzień pełen wrażeń. Andrzejki rozpoczęły się puszczaniem kolorowych baniek, następnie były balony, z którymi dzieci tańczyły oraz odbyły się konkursy. Każdy maluch uczestniczył również w andrzejkowych wróżbach. Bawiono sie butami, które wędrowały od jednego końca sali do drugiego. Wygrał bucik Julci. Następną atrakcją było dmuchanie małych kolorowych świeczek. Tu nasze maluszki dowiedziały się, że ogień jest niebezpieczny i gorący. Była również bajeczka o Czerwonym Kapturku i zabawa z cieniem. Dzieciaczki odgadywały nazwy zwierzat w mini telewizorku cieni. Były bardzo skupione i zainteresowane. Pod koniec zabawy odbyło się tradycyjne lanie wosku. Wspólna zabawa andrzejkowa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem oraz losowaniem czarodziejskiej wróżby. To był dzień pełen atracji.

   
   

NIEDŁUGO ZABAWA ANDRZEJKOWA

Nasze maluszki brały aktywny udział w przygotowaniach do zbliżającej się zabawy andrzejkowej. Dzieci malowały własne klucze Andzejkowe. Malowanie farbami sprawiało im wiele radości.

   

WSPÓLNE PORZĄDKI

Dzieci brały udział w zajęciach "Jesienne sprzątanie liści". Przygotowywały się do zimy i robiły jesienne porządki. Teraz już będą wiedziały, jak pomóc rodzicom w zbieraniu liści.

   

   

ZAKRĘTKOWO

Dzieci ze żłobka Delfinek wraz z rodzicami włączyły się do akcji zbierania zakrętek dla Szymonka, starszego niepełnosprawnego kolegi z przedszkola Motylek w Człuchowie.

   

PIERWSZE DNI W ŻŁOBKU

Minęły wakacje, nasze maluszki z uśmiechem na twarzach powróciły do żłobka. W pierwszych dniach wspólnie z ciociami spędzały czas na zabawach. Dzielnie układały pociąg z klocków. Witały się z ulubionymi zabawkami oraz przypominały sobie jak fajnie wspólnie sie bawić.

   

Mini galeria

Copyright by Centrum Edukacyjne. Wszystkie prawa zastrzeżone.